Az első részben már tisztáztuk, hogy miért fontos a vételár vonatkozásában a fizetési ütemezést is rögzíteni a vételi ajánlatban, most tovább folytatjuk azon témakörök sorát, amelyre a vételi ajánlatban ajánlott kitérni:

  • A vételi ajánlatban fontos kikötni azt, hogy az ajánlatunkat meddig tartjuk fenn (ajánlati kötöttség), azaz az eladó meddig tud nyilatkozni arról, hogy az ajánlatunkat elfogadja-e vagy sem, esetleg ellenajánlattal él.

 

  • Szintén fontos rögzíteni a vételi ajánlatban azt, hogy vevőként mikor szeretnénk az ingatlant birtokba venni, mert lehet, hogy az eladó csak jóval hosszabb birtokbaadást tud vállalni, azonban nekünk a már eladott ingatlanunkból meghatározott időn belül ki kell költöznünk. A birtokátruházásra általában a teljes vételár megfizetésével egyidejűleg, vagy azt követő rövid időn (pl. 3-7 nap) belül szokott sor kerülni, de ez a felek megállapodásán múlik.

 

  • Szintén nagyon fontos annak a rögzítése a vételi ajánlatban, hogy az ajánlatunk elfogadása esetén mennyi időn belül vállaljuk megkötni az adásvételi szerződést. Ebben a kérdésben mindenképpen előzetesen egyeztessünk a szerződés készítésére felkért ügyvéddel.

 

  • Szintén lényeges kérdés annak tisztázása, hogy milyen ingóságok maradnak az ingatlanban, ezért ezt előre tisztázzuk és térjünk ki rá már a vételi ajánlatban is.

 

  • A fentieken kívül egyedi esetekben még más kérdések is felmerülhetnek, amelyeket érdemes tisztázni és a vételi ajánlatban arra kitérni, ezért javasolt a vételi ajánlat megtételéhez is ügyvéd közreműködését igénybe venni.

Ügyvédi Irodánk több évtizedes ingatlanügyi tapasztalattal rendelkezik, ezért várjuk jelentkezését, ha biztos kezekben akarja tudni ingatlanvásárlását.